100 TL ve üzeri alışverişinize özel Selfit Vitamin C hediye!

100 TL ve üzeri alışverişinize özel Selfit Vitamin C hediye!

Sık Sorulan Sorular

B12 vitaminini, hayvansal kaynaklı gıdalardan alabildiğimiz için beslenme ile yeterli miktarda alınamaması sonucunda veya 3 yıldan fazla süren, takviye kullanılmadan sürdürülen vegan diyetlerde B12 vitamini eksikliği görülebilir.
Biotin (B7 vitamini) için yeterli alım (AI) (eksikliğe yol açmadığı gözlenen veya hesaplanan alım miktarı) değeri 30 mcg'dır. Fazla alımında intoksikasyon etkileri raporlanmadığından bir üst alım limiti belirlenmemiştir.
Yeterli yüksek alımla intoksikasyon raporu bulunmadığından üst alım limiti hesaplanmamıştır. Yüksek alımda B12 vitamininin fazlası idrarla atılır.
Kollajen hidrolizatı tek bağlı bir peptit formdadır.
Önerilen günlük magnezyum alımı yaşa göre farklılık gösterir: 4-8 yaş arası 130 mg, 9-13 yaş arası 240 mg, 14-30 yaş arası 360-410 mg, 31 yaş ve üstü için 320-420 mg alınması önerilmektedir.
Takviye Edici Gıda Ürünlerimiz için tasarlanan ambalaj malzemeleri, Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan yayınlanan TÜRK GIDA KODEKSİ GIDA İLE TEMAS EDEN MADDE VE MALZEMELERE DAİR YÖNETMELİK ve TÜRK GIDA KODEKSİ GIDA İLE TEMAS EDEN PLASTİK MADDE VE MALZEMELER TEBLİĞİ ve uluslararası standartlar doğrultusunda incelenerek seçilmektedir. Bu kapsamda, Selfit markalı ürünlerimiz için insan sağlığı açısından güvenli olduğu kabul edilen, yüksek yoğunluklu polietilen (HDPE) den üretilen plastik şişeler kullanılmaktadır. HDPE malzemesi dünyada gıda ürünlerinin ambalajlanmasında en çok kullanılan ve geri dönüştürülebilen plastiklerdendir. Ayrıca, ürünlerimizin piyasada bulundukları süre boyunca kalitelerinin güvence altına alınabilmesi için gerekli kontroller tarafımızdan gerçekleştirilmektedir.
2000 dalton boyutunda tip 1 - balık kolajeni bulunmaktadır.
Vücutta, içeriğindeki kobalamin molekülünün bağlandığı gruba göre 3 formda B12 bulunur: adenozil kobalamin, metilkobalamin, hidroksikobalamin. Sentetik formu siyanokobalamindir. Bu formlardan yalnızca metilkobalamin ve adenozil kobalamin kofaktör olarak kullanılabilir, diğer formlar ise vücutta bu iki forma dönüştürülüp kullanılır. Gıda takviyelerinde genelde siyanokobalamin bulunur. Selfit'te kobalamin, diğer formlara dönüştürülmeden kullanılabilen metilkobalamin formunda bulunmaktadır.
Tip 1 Balık Kollajeni 2000 Dalton boyutundadır.  
Ürünlerimiz ana içerik veya yardımcı madde olarak gluten içermiyor fakat üretim bandı kaynaklı eser miktarda içerebilir.
Genel popülasyonda B12 vitamini eksikliği görülme oranı %5-60 arasında değişebilmektedir. Yaşlanmaya bağlı olarak eksikliğin gözükme oranı artabilir. Avrupa'da 19-64 yaş arasında eksiklik görülme oranı %23 iken 65 üstü yaş için'dir. Yaşlılarda eksikliğe yol açan nedenlerden bağımsız olarak daha sık görülebilir.   
Biotin, esansiyel bir B grubu vitaminidir. Bitkiler ve bazı mikroorganizmalar tarafından sentezlenebilir. Karaciğer, dalak, yumurta, bazı sebzeler ve inek sütünde bulunur. Alkol bağımlılığı, epileptik ilaç tedavileri, çiğ yumurta beyazının fazla tüketiminde eksikliği görülebilir. Yumurta sarısında biotin bulunur ancak beyazında avidin proteini vardır. Avidin, biyotine bağlanarak emilimini engelleyebilir. Isı ile yumurtanın içeriğindeki proteinler bozulduğundan biyotin eksikliğine yol açmaz, fakat çiğ tüketildiği takdirde biyotin eksikliği gözlemlenebilir.
Takviye edici gıdalar, hastalıkların önlenmesi veya tedavi edilmesi amacıyla kullanılmaz. Takviye edici gıdalar normal beslenmenin yerine geçemez. Bununla birlikte, ürünlerimizin kullanım süresi ile ilgili herhangi bir kısıtlama bulunmamaktadır.
Vücuttaki emilimi serum magnezyum  ve depo magnezyum düzeyine göre düzenlenir. İhtiyaç olmayan durumlarda magnezyum emilimi azalabilir. Üst alım sınırı yetişkinlerde 350 mg'dır. 4-8 yaş arasında ise üst alım sınırı 100 mg'dır.
Selfit Omega 3 Norveç menşeilidir.
Resveratrol molekül yapısı olarak trans formdadır.
Selfit Omega-3 650 mg içeriğindeki omega - 3 Hamsi, Uskumru, Sardalya balıklarından elde edilmiştir.
Magnezyum esansiyel bir mineraldir. İnsan vücudunda  sodyumdan sonra en çok bulunan ikinci elektrolittir. Vücutta kalsiyum ve potasyumun aktif taşınmasında görev alır. Organik magnezyum bileşiklerinin vücut tarafından emilimi inorganik formlarına (magnezyum oksit, magnezyum hidroksit vb) göre daha iyidir. Selfit'te magnezyum sitrat formu bulunur.
 
Ağır metaller, takviye edici gıda ürünlerine ait mevzuat kapsamında kontrol edilmesi gereken önemli bir parametredir. Tüm ürünlerimiz için ağır metal testini akredite bir laboratuvarda mutlaka yaptırmaktayız.